- سه شنبه
25 تیر 1398

موسسه حقوق بشری حقیقت

مقام یمنی: تنها هدف ائتلاف سعودی، قتل عام مردم یمن استمقام یمنی: تنها هدف ائتلاف سعودی، قتل عام مردم یمن است

مشاور امور حقوق بشر ریاست جمهوری یمن گفت تنها هدف گروه به اصطلاح ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی در یمن، کشتار و نابودی مردم این کشور است.


مشاور امور حقوق بشر ریاست جمهوری یمن گفت تنها هدف گروه به اصطلاح ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی در یمن، کشتار و نابودی مردم این کشور است.


.موسسه حقوق بشر حقیقت – به گزارش شبکه المسیره، حمید الرفیق مشاور نهاد ریاست جمهوری یمن در امور حقوق بشر درباره جنایت عربستان سعودی در استان حجه یمن که شمار زیادی شهید و زخمی بر جا گذاشت، گفت: اقدام های وحشیانه کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی ضد کشورمان، جزء خائنانه ترین جنایت ها به شمار می آید. حمله دیشب این ائتلاف به جشن عروسی در استان حجه در واقع کشتار جمعی گروهی از مردم یمن است. آنها مردم یمن را هدف قرار می دهند و هدف آنها، نسل کشی در یمن است. البته این نخستین بار نیست که ائتلاف عربستان، عروسی ها و جشن ها را هدف قرار می دهد. آنها بارها به چنین مراسمی به ویژه به محل تجمع زنان و کودکان در مناطق مختلف جمهوری یمن حمله کرده بودند. چون همیشه در مراسم عروسی تعداد کودکان بیشتر از مردان است. این نشان می دهد کشورهای ائتلاف سعودی نمی خواهند مردم یمن جشن بگیرند و شادی کنند. آنها همچنین به مراسم عزاداری و مجالس ترحیم حمله کرده بودند. این ها نشانه های آشکار و بزرگی است که نشان می دهد جنایت های این ائتلاف بسیار خائنانه است. جامعه بین المللی در این میان، همچنان گناهکار است و هیچ اقدامی نکرده است. ما به عنوان مردم یمن در وهله نخست، جامعه بین المللی و شورای حقوق بشر را مسئول همه تخلف های صورت گرفته ضد مردم یمن می دانیم.

الرفیق در پاسخ به این سؤال که چرا حمله به مراسم عروسی تکرار می شود، تصریح کرد: کشورهای عضو ائتلاف عربستان سعودی به طور پیوسته مراسم عروسی را هدف قرار می دهند و این نشان می دهد آنها در وهله نخست به دنبال قتل مردم یمن هستند.
آنها بر خلاف ادعایی که می کنند نمی خواهند «دولت قانونی» (دولت مستعفی) را به یمن بازگردانند، بلکه می خواهند زنان، کودکان و مردان یمنی را به قتل برسانند و بر ثروت ها و دارایی های مردم یمن تسلط یابند. این هدف اصلی آنها است. آنها هیچ هدف دیگری در یمن ندارند و هیچ ضرورتی برای حمله این ائتلاف به جشن ها و مراسم عزاداری وجود ندارد. این ها نشانه های آشکاری است که از وجود یک طرح برنامه ریزی شده برای حمله به یمنی ها و قتل و نابودی کامل همه مردم یمن حکایت می کند.
وی گفت: امیدواریم فرستاده سازمان ملل از همه جنایت ها ضد مردم یمن، آگاه شود. امیدوارم که وزارت امور خارجه و وزارت حقوق بشر یمن در این زمینه اقدامی کنند. ما در حال آماده کردن بیانیه ای هستیم تا آن را به دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و فرستاده این سازمان در امور یمن و مقر سازمان ملل در نیویورک تقدیم کنیم و توضیح دهیم که ضد کودکان و مردم یمن در جشن عروسی در استان حجه چه حمله ای صورت گرفت. این جنایت، آزمونی برای فرستاده سازمان ملل در امور یمن است.

برچسب

مقام یمنی: تنها هدف ائتلاف سعودی، قتل عام مردم یمن است

ارسال نظرات

نظرات شما

نظر شما

free website counter